Чиполліно

Чіполліно субота 29 травня 12:00

Дана подія вже відбулася :(


Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «ТЕАТР»

Уявіть собі, що ви опинилися у казковому містечку, де мешкають незвичайні герої: родини Цибуль, Редисок, Вишень, а також Гарбуз, Петрушка, Виноградинка, Помідор, Лимон... Лише на перший погляд може здатися, що овочі та фрукти зустрічаються на грядці, в садку або у кошику господині. Якщо уважно придивитися й трішечки пофантазувати, можна побачити, що вони поводяться як люди: радіють та сумують, дружать та сперечаються, працюють та веселяться…

Саме у такому чарівному містечку відбулася незвичайна історія, про яку розповів італійський письменник Джанні Родарі у казці-повісті «Пригоди Чіполліно». Цей твір, напевне, ви добре знаєте. Його головний герой — веселий і кмітливий хлопчик на ім’я Чіполліно. Він ніколи не впадає у відчай, не втрачає оптимізму і не розгублюється. Його численні пригоди, часом веселі, а часом й сумні, захоплюють уже не одне покоління дітей у багатьох країнах світу.

Якось композитору Карену Хачатуряну запропонували написати музику до мультфільму про Чіполліно. Напевне, ви бачили цю веселу й дотепну стрічку, пам’ятаєте її героїв: сміливого Чіполліно, гнівного й підступного синьйора Помідора, пихатих графинь Вишень, безпорадного кума Гарбуза, крикливого, свавільного і водночас нерозумного принца Лимона, працьовитого майстра Виноградинку, сором’язливого і шляхетного Вишеньку, ніжну та щиру Редисочку…

Сюжет цієї казки так зацікавив Карена Хачатуряна, що після виходу на екран мультфільму «Пригоди Чіполліно», казкові герої не полишали композитора. Він вирішив написати балет і мовою звуків окреслити характер кожного персонажа.

На допомогу композитору прийшли хореограф Генріх Майоров, який придумав для кожного виконавця лише йому притаманні рухи, та художник Алла Кириченко, яка вигадала костюми героїв, намалювала будиночки, сонце, небо…

8 листопада 1974 року кияни побачили захоплюючу прем’єру балету «Чіполліно». І з того часу вистава надовго увійшла до репертуару театру.

Двадцять років потому Генріх Майоров вирішив повернутися до балету. Художник Анатолій Іконніков вигадав нові мальовничі декорації та костюми. Разом з ними створювали сьогодні для вас цю чарівну виставу дуже багато людей: диригенти, музиканти, артисти балету, які виконують на сцені цю виставу, педагоги, які допомагають їм під час репетицій.

Робітники виробничих цехів шили костюми, взуття, малювали, розставляли й освітлювали декорації, одягали і гримували акторів. Через кілька хвилин підніметься завіса, і ви зустрінетеся з улюбленими героями, затамувавши подих, будете спостерігати за розвитком подій, співпереживати Чіполліно та його друзям і радітимете, коли все закінчиться добре…


Попереднє замовлення